آموزش مش کلاهی

آموزش مش کلاهی

برای به وجود آوردن هایلایت روی موها روش های مختلفی وجود دارد که یکی از این روش ها استفاده از کلاه یا کپ است. هایلایت یا مش کلاهی روی هر نوع مویی قابل انجام بوده و می توان از این روش روی دسته های بزرگ و کوچکی از موها استفاده کرد.

وسایل مورد نیاز برای انجام مش کلاهی

• کلاه مش
• رنگ مورد نظر
• فرچه
• کلاه پلاستیکی بی رنگ
• شامپو و کاندیشنر

مراحل انجام مش کلاهی

مرحله اول مش کلاهی: آماده سازی موها و انتخاب دسته های مو

آموزش مش کلاهی

مش کلاهی

در این مرحله ابتدا موها را به دقت شانه کرده و کلاه مش را روی سر قرار دهید. سپس از سوراخ های ریز روی کلاه دسته های انتخابی مو برای انجام هایلایت خارج می شود. البته اگر موها بلند باشند استفاده از کلاه توصیه نمی شود. اما اگر موها کوتاه باشند می توان با استفاده از کلاه کنترل بیشتری روی هایلایت موها داشت.

 

مش فویلی
• برای راحتی کار بهتر است از 1 تا 2 روز قبل موها با کاندیشنر شسته شده باشند.
• در صورتی که تصمیم به استفاده از کلاه دارید، از قبل محل مناسب مش ها را انتخاب کرده و سپس کلاه را روی موها قرار دهید. دقت داشته باشید که می توان از تعداد محدودی از سوراخ های کلاه استفاده کرده و هایلایت های زیادی به وجود نیاورد.
• برای هایلایت موهای بلند بهتر است از روش فویلی و یا روش های دلخواه دیگری استفاده کرد. زیرا کشیدن موهای بلند از داخل سوراخ ها دردناک بوده و ممکن است در نهایت نتیجه دلخواه را ندهد.

در این مرحله رنگ هایلایت مورد نظر را که از قبل ترکیب کرده بودید، روی دسته هایی از مو که از سوراخ های کلاه خارج شده اند زده و برای این کار از فرچه رنگ مو استفاده کنید. برای رنگ کردن موها نیز از دسته های جلویی مو شروع کنید تا قسمت جلویی موها در نهایت کمی روشن تر از موهای عقبی سر به نظر برسند.

در این مرحله می بایست موهای رنگ شده را با یک کلاه پلاستیکی بی رنگ پوشانده و سپس به مدت 20 دقیقه و یا بیشتر صبر کرد. ذکر این نکته ضروری است که هر چه رنگ مو بیشتر بماند روشن تر می شود. به همین دلیل بهتر است موها را چک کرده و از روشن شدن بیش از حد و از آسیب های احتمالی رنگ مو روی موها جلوگیری کنید.

پس از آن که رنگ هایلایت ها به رنگ دلخواه در آمد، کلاه پلاستیکی شفاف را از روی موها برداشته، به موهای هایلایت شده کرم زده و سپس موهای هایلایت شده که از سوراخ های کلاه بیرون زده بودند را به خوبی بشویید. سپس کلاه مش را هم از روی سر برداشته و کل موها را با شامپو و کاندیشنر شستشو دهید.فراموش نکنید که قبل از شستشوی موها و قبل از ترکیب کردن آن ها با بقیه موها حتما از کرم استفاده کنید. برای جلوگیری از خشکی موها نیز از کاندیشنر استفاده کنید.
چند نکته مهم
• در صورتی که در مورد مش موها تردید وجود داشته و یا رنگ هایلایت دلخواه مشتری نباشد، می توانید محض اطمینان یک دسته از موها را به آن رنگ در آورید.
• برای هایلایت یا رنگ کردن موها از یک پیشبند و یا لباس کهنه استفاده کنید تا لباس هایتان رنگی نشود.
• مدت زمان میانی بین رنگ کردن موها و یا انجام مش حداقل 6 هفته است و هر چه فاصله این بازه زمانی کمتر باشد، آسیب بیشتری به موها وارد می شود.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *