IMG 20210202 WA0013

تزریق رژ لب

لب یکی از قسمت های صورت است که با افزایش سن حجم لب کم شده ،ارتفاع لب کاهش یافته و بر جستگی آن در صورت کاهش می یابد. تزریق ژل لب می تواند برای رفع این تغییرات و زیبایی صورت بسیار مفید باشد.

حجم لب، ارتفاع و برجستگی آن تحت تاثیر سن قرار خواهند گرفت. در تزریق رژلب کاری که انجام می شود این است که حاشیه لب برجسته و حجم داده می شود و بدین ترتیب است که به زیبایی صورت از طریق تزریق ژل لب افزوده می شود.

تزریق رژ لب

تزریق رژ لب

 

رژ لب دائم چیست؟

برای ایجاد رژ لب دائم، رنگدانه‌ها در زیر اولین لایه پوست لب تزریق می‌شوند. جالب است بدانید که اگرچه این روش با نام تتو لب نیز شناخته می‌شود؛ اما متخصصان در طی سال‌های اخیر به ندرت از جوهر تتو استفاده می‌کنند. به جای جوهر تتو از رنگدانه‌ها استفاده می‌شود که علاوه بر کم‌ضرر بودن، نتیجه طبیعی‌تری را به نمایش خواهد گذاشت

این روش یک راه حل مناسب برای کسانی است که دوست دارند لب‌هایشان رنگ زیبایی داشته باشد، اما نمی‌خواهند بعد از هر بار که خوردن غذا و نوشیدنی رژ لب خود را تمدید کنند. اما از آنجایی که دیگر از جوهر تتو استفاده نمی‌شود، رژ لب دائمی برای همیشه ماندگار نبوده و پس از مدتی نیاز به تمدید دارد. به همین دلیل صحیح‌تر است که بگوییم این روش نیمه دائمی است.

در واقع، رژ لب دائم بین 3 تا 5 سال روی لب دوام می‌آورد و سپس رنگ آن محو می‌شود. اما اگر مرتباً (به طور ایده‌آل هر سال یک بار) تتو لب خود را ترمیم کنید، رنگ آن می‌تواند تا 10 سال روی لب‌ها باقی بماند. البته مدت زمان ترمیم نیز بستگی به شرایط فرد دارد.

تزریق رژ لب

تزریق رژ لب

 

توصیه هایی بسیار مهم برای تزریق ژل لب:

اخیرا تعداد مراجعینی که قبلا تزری قرژلب انجام داده اند وناراضی هستند زیاد شده اند.

 • قبل از هر گونه تزریقی باید لب معاینه شود تا اگر اختلال عملکردی وجود دارد مورد توجه قرار گیرد.
 • فرم لب بایستی به سایز اولیه لب، ابعاد صورت و میمیک و دینامیک لب انتخاب شود و در حیطه طبیعی باشد.
 • تزریق دوطرف لب بدون در نظر گرفتن قسمت مرکزی لبها صحیح نمی باشد.
 • طبق اصول زیبایی شناسی، لب بالا بایستی بیست درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
 • در برخی مراجعین قبل از تزریق لب نیاز به اصلاحات دیگری مانند افزایش حجم سایز چانه وجود دارد.
 • بهترین انتخاب برای افزایش حجم لب استفاده از ژل های هیالورونیک اسید می باشد البته مارک ژل و کیفیت برند آن هم بسیار مهم است.
 • تبحر و تکنیک پزشک در تزریق ژل لب بسیار حائز اهمیت است.
 • تزریق در لب را می‌توان برحسب نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داده و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از این موارد باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار دهیم.

 

 

تزریق رژ لب

تزریق رژ لب

نحوه تزریق ژل لب:

نحوه تزریق ژل ،در مطلوب‌تر بودن و کم خطرتر بودن آن بسیار مهم است.
پزشک معالج باید اولا” شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجزای صورت داشته باشد. ثانیا” به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد در لایه های‌ مناسب پوستی است کاملا” آشنا باشد.

مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگر دارد.

ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل از این امر نیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها دارد.
بدین منظور پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود.

سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو در یکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

مراقبت های بعد از تتو لب شامل چه مواردی است؟

بلافاصله بعد از تزریق رژ لب دائم ، ممکن است لب‌هایتان متورم و کبود شوند. دوره بهبودی حدود یک هفته طول می‌کشد. علاوه بر آن، رنگ لب‌هایتان بسیار پررنگ به نظر می‌رسد؛

اما لازم نیست نگران باشید زیرا تقریباً نیمی از رنگ اضافه در هفته اول محو شده و کم کم به رنگ دلخواه خود می‌رسید. دوره بهبودی حدود 5 تا 7 روز به طول می‌انجامد و در این مدت باید مراقبت های بعد از تتو لب را رعایت نمایید:

 • برای نرم کردن لب از وازلین، مرهم‌های دارویی یا روغن نارگیل استفاده کنید.
 • بعد از هر وعده غذایی، لب‌ها را با یک تکه پنبه و کمی آب تمیز کنید.
 • به مدت یک هفته آرایش نکنید.
 • از خوردن غذاهای تند خودداری کنید.
 • توصیه می‌شود نوشیدنی‌ها را با نی بنوشید.
 • لب‌ها را نمالید، نخراشید و لایه برداری نکنید.
 • لب‌های خود را در معرض آفتاب، وان یا دوش آب گرم، سولاریوم و سونا قرار ندهید.
 • به مدت چند روز از رفتن به استخر اجتناب کنید.

در صورت عدم رضایت از رژ لب دائمی چه باید کرد؟

در صورتی که از نتیجه تتو لب خود راضی نیستید، می‌توانید آن را پاک کنید. پاک کردن رژ لب دائم نیز مانند هر تتوی دیگری با لیزر انجام می شود؛ اما این به معنای درد بیشتر و هزینه بیشتر است. به همین دلیل، قبل از اقدام به پاک کردن رژ لب دائم تصمیم بگیرید که واقعا چه حسی به آن دارید.

اگر رنگ رژ را دوست ندارید، می‌توانید مدتی صبر کنید و آن را در جلسه بعدی ترمیم تغییر دهید.اگر ظاهر تتو لب چندان بد نیست، می‌توانید فقط صبر کنید تا رنگ آن پس از چند ماه محو شود.

در این حین استفاده از موادی مانند رتینول، ویتامین C یا هیدروکینون می‌توانند به پاک شدن سریع‌تر رنگدانه‌ها کمک کند. اما در صورتی که احساس می‌کنید تتو لب خیلی بدی دارید و نمی‌توانید آن را تحمل کنید، چاره‌ای جز رزرو کردن نوبت لیزر نخواهید داشت.

ما سالهاست تمام تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم با بهره گیری از بروزترین متدهای آموزشی کامل ترین خدمات آموزشی را به شما عزیزان ارائه دهیم . برای اطلاعات بیشتر درمورد تزریق ژل لب و برای انجام خدمات دیگر به سایت {سالن الها } مراجعه نماید .

تزریق رژلب

تزریق رژ لبتزریق رژ لب بامتد فی کانتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *