رنگ مو و لایت

رنگ مو و لایت

همیشه انتخاب رنگ موی مناسب ، مسئله ای است که افراد بسیاری با آن درگیر هستند، زیرا انتخاب رنگ مناسب و متناسب با رنگ صورت وچهره ، زیبایی خاصی را در فرد به وجود خواهد آورد و رنگ مو از جمله کارهایی است که نیاز به مهارت بالایی برای رسیدن به نتایج مشخص دارد. اما برای داشتن یک رنگ موی مناسب و آنچه مد نظرتان هست، باید رنگ مو و لاین را نزد بهترین آرایشگاه یا سالن زیبایی انجام دهیم.

کدام رنگ مو برای من بهتر است؟

آیا تابه حال شده است، به این موضوع فکر کنید که کدام رنگ مو برایتان بهتر است؟ شاید برای انتخاب رنگ مویی که مناسبتان هست، حدس هایی بزنید و اما باز هم اطمینان لازم را ندارید. متخصصین و افراد یکه در آرایشگاه ها مشغول به کار هستند چگونه رنگ موی مناسب شمارا به خوبی پیدا می کنند؟ فاکتوزهایی وجود دارد که در صورت دانشتن آن ها می تاون به خوبی رنگ مویی که برایمان مناسب است را پیدا کنیم.

IMG 20210808 WA0007

انتخاب رنگ مو مناسب

علاوه بر رنگ مو مورد نظر و آن که رنگ مو متناسب باشد یا خیر مسئله ی مهم دیگری وجود دارد آن است که رنگ مویی انتخاب و تهیه شود که برای سلامتی مو مضر نبوده و رنگ طبیعی را جلوه کرده و حتی خاصیت درمانی نیز داشته باشد.

اگر همیشه رنگ مو روشن داشته اید:

زمانی که بیشتر عمر خود را با رنگ مویی روشن سپری کرده اید، معمولاپیشنهاد می شود، یک بار، رنگ موهای تیره تر را امتحان کنید،ممکن است در ابتدا با مخالفت هایی از سوی دیگران رو به رو شوید.

اگر همیشه رنگ مویی تیره دارید:

معمولا افرادی که همیشه موهایی تیره داشته اند، روشن کردن مو برایشان جالب است و ممکن است پس از آن چهره ای باز تر پیدا کنند.

رنگ مو و رنگ چشم

تناسب رنگ چشم با رنگ مو، بر زیبایی رنگ چشم و رنگ مو می افزاید. علاوه بر این تناسب و هارمونی مناسب بین رنگ مو و رنگ چشم باعث جلوه ی بیشتر رنگ چشم شده  و هماهنگی خوبی را به وجود می آورد.

رنگ مو برای چشمان قهوه ای تیره

افرادی که رنگ چشمانشان قهوه ای تیره است اگر رنگ مویی همانند رنگ چشمشان انتخاب کنند، رنگ چشمانشان روشن تر به نظر خواهد آمد.بنابراین اغلب همانرنگ یا اندکی روشن تر برای رنگ مو انتخاب می شود.

رنگ مو در بهار و پاییز

استفاده از رنگ های گرم در فصول بهار و پاییز، باعث می شود زیباتر به نظر برسید هم از نظر دیگران و هم خودتان در این فضل با رنگ های گرم حس بهتری خواهید داشت و می توانید تناسب خوبی با رنگ لباستان نیز برقرار کنید.

رنگ مو برای موهای روشن

اگر رنگ مویی روشن دارید، بلوند طلایی، بلوند عسلی، کاراملی، مسی و..را امتحان کنید، این نوع رنگ ها برای رنگ موی روشن بهتر جواب می دهد.

IMG 20210808 WA0002رنگ مو برای موهای تیره

رنگ قهوه ای مانند رنگ چوب برای موهای تیره بهتر است و رنگ قوه ای تیره جلوه ی خاصی به رنگ موی تیره می دهد.

رنگ موهایی که توصیه نمی شود:

برخی از رنگ موها به اغلب افراد نمی آید و جالب نخواهد شد و در صورتی که فرد قبلا آنرا امتحان کرده باشد و یا در مواقعی که قصد هماهنگی این رنگ ها را با لباس یا گریم هایی دارد، بهتر است استفاده کند.

  • رنگ خاکی
  • قرمز
  • رنگ آبی
  • رنگ بنفش
  • رنگ سبز
  • پرریسک ترین رنگ مو، رنگ صورتی است که به صورت کمتر افراد یمی آید.

لایت

زمانی که بر روی موهای تیره، قسمت هایی رنگ تیره تر با کلاه مش  ویا فویل کار شود، لایت نامیده خواهد شد و این نوع از رنگ بسیار زیباست و بین بانوان محبوب است.

IMG 20210808 WA0012

انواع لایت

لایت انواع گوناگونی دارد از جمله : لولایت، های لایت ، مووی لایت ، سان لایت،مون لایت ، هاف لایت

لولایت مو چیست؟

موهایی که بسیار روشن و زننده شده است را می توان لولایت کرد و سایه روشنی روی مو ایجاد خواهد کرد و همچنین جلوه ی موهای روشن، بیشتر خواهد شد.

سان لایت چیست؟

در این روش بر زمینه ی روشن مو، رگه های روشن تربه کار خواهد رفت.

رگه های روشن ممکن است با توجه به نظر مشتری روی موهای روشن و یا تیره متوسط انجام شود.

 

هاف لایت چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، نیمی از مو به رنگی تیره و نیمی دیگر به رنگی روشن تر خواهد شد.

نوع دیگری هاف لایت موجود است که، نیمی از مو به صورت طولی به یک رنگ  ونییم طولی دیگر مو به رنگ دیگر خواهد بود.

مووی لایت چیست؟

مو را به قست های مختلف تقسیم کرده و درهر قسمت رنگ های مختلفی استفاده می شود.

مون لایت چیست؟

در این روش، بیضی بالای سر تیره تر و موهای زیرین رنگ روشن خواهد بود.

در آخر: در صورتی که بار اول است می خواهید رنگ ویا لایتی را روی موهای خود امتحان کنید و یا موهای اسیب دیده دارید، حتما قبل از مراجعه به هر نوع آرایشگاهی تحقیق کنید و مو این عنصر بسیار ارزشمند و ظریف را دست هر کسی نسپارید.

 

آرایشگاه الهاآرایشگاه سمیرا غلامیآرایشگاه لوکس بانوان در رشت آموزشگاه آرایشگری سمیرا غلامیرنگ مو در سالن الهامیکاپ مو

آرایشگاه الهاآرایشگاه زنانهآرایشگاه سمیرا غلامیانواع خدمات سالن الهارنگ مو و لایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *