pn 1

میکاپ ساده

میکاپ ساده و لایت یکی از آرایش هایی است که در همه مکان ها و مراسم ها کاربرد دارد و به عبارتی کار راه انداز است.اگر می خواهید میکاپتان کاملا لایت باشد می توانید به جای رژ قرمز از رنگ های نود استفاده کنید.

میکاپ ساده

میکاپ ساده

 

مراحل انجام آرایش ساده طبیعی

میکاپ ساده

میکاپ ساده

برای آرایش ساده و زیبای صورت، اول از همه باید پوست را آماده کنید تا مواد آرایشی به خوبی روی پوست شما بنشینند و طوری با هم ادغام شوند که طبیعی به نظر برسد.

صورت خود را با صابون یا ژل شستشوی مناسب بشویید و با حوله خشک کنید تا پوست های اضافی جدا شوند و به اصطلاح پوست لایه برداری شود. از کشیدن شدید حوله روی پوست خودداری کنید. این کار تنها باعث التهاب شده و حتی ممکن است آکنه ایجاد کند.

مرحله اول: مرطوب کننده

اول از همه یک لایه نازک مرطوب کننده بزنید. مرطوب کننده ای با کیفیت استفاده کنید که با نوع پوست شما سازگاری داشته باشد. مرطوب کردن پوست کلید دست یافتن به آرایش طبیعی است و باعث میشود بعد از اعمال لوازم آرایشی پوست همچنان واقعی به نظر برسد.

 

 

مرحله دوم: پرایمر

برای پوشاندن نواقص و آماده سازی پوست برای آرایش از پرایمر استفاده کنید. پرایمر خط و خطوط و ایرادات پوست را میپوساند و باعث ماندگاری و جلوه بهتر آرایش میشود. پرایمر را به طور یکنواخت در همه جا پخش کنید، از گونه ها تا بینی، چانه، ناحیه T و پلک ها. پرامر پوست صورت شما را یکدست میکند.

مرحله سوم: کانسیلر

کانسیلر را زیر چشم بزنید. برای آرایش ساده کانسیلری را انتخاب کنید که یکی دو درجه از فاندیشن شما روشنتر باشد. کانسیلر سیاهی یا ناهمتاهنگی زیر چشم را پوشش میدهد. آن را به صورت نقطه نقطه یا مثلثی زیر چشم ها بزنید و بعد با قلمو یا انگشت تمیز دست محو کنید

مرحله چهارم :پودر تثبیت کننده

برای تثبیت فاندیشن و کانسیلر و مات جلوه دادن رنگ پوست از پودر تثبیت کننده آرایش استفاده کنید که بی رنگ یا همرنگ لایه های زیری باشد. پودر تثبیت کننده را حتماً با استفاده از قلم های بزرگ پر مو بزنید تا آرایش طبیعی تر جلوه کند.

مرحله پنجم: برنز کننده

رنگ پوست را با استفاده از کرم برنز کننده کمی گرم کنید. کرم بنز کننده را فقط در چند ناحیه بزنید. روی خط گونه، شقیقه ها و خط چانه نقاط مناسبی برای زدن کرم برنز کننده در آرایش طبیعی هستند.

مرحله ششم:رژگونه

رژگونه را درست روی برجستگی گونه بزنید تا صورت شما کمی رنگ پیدا کند. سپس آن را قدری محو کنید تا در یک نقطه متمرکز نباشد. برای جلوه طبیعی تر آرایش لازم است رژگونه ملایم و محو باشد.

مرحله هفتم: هایلایتر

هایلایتر را به برجستگی های صورت بزنید: روی برجستگی گونه، روی بینی و بالای لب.

مرحله هشتم: ریمل

ریمل مرغوبی انتخاب کنید و فقط یک لایه از آن را به مژه ها بزنید. میتوانید برای این که تک تک مژه ها به ریمل آغشته شوند، برس را به طور عمودی بگیرید و بچرخانید.

مرحله نهم:پر کردن ابرو

ابروها را با محصول انتخابی خود پر کنید. استفاده از رنگ های پودری جلوه ای مات و طبیعی به ابرو میدهد اما مداد ابرو دقیق تر است. برای آرایش طبیعی ابرو رنگی شبیه به رنگ ابروی خود انتخاب کنید و شدت رنگ را به نسبت تراکم موها در هر قسمت از ابرو انتخاب کنید.

مرحله دهم: کشیدن خط چشم

می‌توانید خط چشم مدادی، قلمو و خط چشم مایع استفاده کنید. برای این کار از خط چشم مشکی یا قهوه‌ای تیره استفاده کنید. اگر می‌خواهید آرایش چشم‌تان رنگارنگ باشد، از یک رنگ تیره‌تر از سایه چشم، برای خط چشم استفاده کنید.

و در مرحله آخر از رژ لب یا برق لب استفاده کنید.

درست مثل سایه چشم، برای انتخاب رژلب هم می‌توانید یا رنگ‌های طبیعی را انتخاب کنید یا رنگ‌هایی که به وضوح دیده می‌شوند.

برخی دیگر رنگ قرمز کلاسیک را ترجیح می‌دهند. برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند که رنگ طبیعی لب‌های خود را حفظ کنند و فقط از برق لب یا بالم لب استفاده کنند. اینکه کدام مورد را انتخاب کنید به خودتان و به مکانی که قصد رفتن دارید بستگی دارد

.فراموش نکنید که رژلب در آخرین مرحله از آرایش قرار دارد، زمانی که همه بخش‌های آرایش خود را تکمیل کرده باشید. رژلب را همیشه همراه‌تان ببرید تا اگر پاک شد و هر زمانی که نیاز بود، آن را تجدید کنید.

 

امیدوارم این مراحل به شما کمک کنند به آرایش ساده دلخواه خود نزدیکتر شوید. برای اطلاعات بیشتر و… به سایت سالن الها مراجعه نماید

 

میکاپمیکاپ ساده

میکاپ سادهمیکاپ صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *