858be131 7f24 4de9 b8a7 bf28fa585028

کراتین مو در رشت

تقریبا همه خانمها با واژه کراتینه تا حدودی آشنا هستند اما تعدادی کمی اطلاعات دقیقی در مورد استفاده کراتینه و نحوه ی صحیح آن دارند.اینجا سعی میکنیم به زبان ساده برای شما توضیح دهیم که کراتینه چیست.

 

کراتین مو در رشت

کراتین مو در رشت

کراتینه کردن مو چیست ؟

کراتین نوعی پروتیٔین بوده که مواد اصلی تشکیل دهنده ناخن و مو در بدن می باشد. کراتین در مو سبب سلامت، شادابی و زیبایی مو می شود. به طور کلی می توانیم بگوییم کراتینه کردن مو باعث می شود که کراتین های از دست رفته به شکل مصنوعی به موهای آسیب دیده برگشته تا موها مجدد احیا شود.

در اشخاصی که دارای موی فر و وز هستند، قرار دادن مواد کراتینه به مقدار کافی بر روی موها سبب نرم شدن موهایشان می شود. با استفاده از کراتین می توان موهای فر را برای مدتی صاف و براق نگه داشت. .

 

مزایای کراتینه مو:

از فواید کراتینه مو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 صاف کردن مو

  ضخیم شدن موها

 براق و درخشان کننده مو

 پر کردن قسمت های خالی سر

 حالت دهی سریع موها

 

انواع کراتین مو بر اساس میزان فرمالدئید موجود درآن:

کراتین بر اساس فرمالدئید موجود درآن به دو دسته تقسیم می شود.

۱- کراتین برزیلی که برای صاف کردن مو استفاده می شود، میزان فرمالدئید موجود در آن زیاد است و برای موهایی که دارای فر و وز هستند استفاده می شود. این کراتین مو ها را  صاف و وز آن ها را می گیرد و در صد کمی خاصیت احیا کنندگی دارد.

۲-کراتینی که خاصیت احیا کنندگی دارد بیشتر برای مو های آسیب دیده استفاده می شود. این کراتین پروتئین طبیعی است. مو هایی که در اثر رنگ، فر، مش یا استفاده از هر گونه مواد شیمیایی دیگر آسیب دیده، تار های مو نا صاف و نا هموار می شوند. کراتین درون این نا صافی و نا همواری تار های مو جا می گیرد و موهای آسیب‌دیده را ترمیم می کند.

 

کراتین مو در رشت

کراتین مو در رشت

دوام کراتین:

دوام کراتین ۴ تا ۶ ماه است و گاهی ۱ سال هم می رسد. برای دوام بیشتر کراتین باید برای شستن مو ها از شامپو های مخصوص بعد از کراتین استفاده شود و همچنین کمتر از سشوار و اتو مو استفاده شود، لازم به ذکر است با مراقبت های خاص می توان دوام کراتین را روی مو ها بالا برد. اگر از مو های کراتینه شده به خوبی مراقبت نشود، دوام کراتین ممکن است به چند هفته برسد.

 

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

شامپو و ماسك مخصوص كراتين رو استفاده كنيد يا شامپوهاي فري سولفات (بدون سولفات).

از دکلره کردن مو پرهیز کنید چرا که دکلره باعث از بین رفتن کراتین می شود.

آب استخر به خاطر كلر موجود در آن اثر كراتين را از بين مي برد.اگر خواستيد به استخر برويد حتما يك لايه ضخيم روغن نارگيل يا زيتون روي موهايتان استفاده كنيد.

وقتي موهاي شما خيس است آنرا حالت ندهيد يا نبافيد يا با كش نبنديد كه آن حالت را مي گيرد، بايد موهاي شما كامل خشك شود بعد استايل دهيد يا ببافيد و ببنديد.

برای انجام خدمات کراتین مو و موارد دیگر به سایت سالن الها {https://elhasalon.com/}
یا با درتماس باشید و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید

📞013-33346222   📲0911-334-1813    👸مدیریت: سمیرا غلامی

کراتین مو

کراتین مومزایای کراتینه مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *